W szkole realizowany był przez dwa lata od 01.02.2024 do 30.06.2026 projekt unijny pn. „Pierwszy krok” czyli cyfrowe rozwiązania w kształceniu zawodowym uczniów Powiatu Bolesławieckiego. W projekcie wzięło udział 100 uczniów technikum oraz 22 nauczycieli. Szkoła została doposażona w 32 nowoczesne laptopy, które służą w realizacji kształcenia zawodowego naszych uczniów. Ponadto 50 uczniów zrealizowało wakacyjne staże zawodowe, podnosząc w ten sposób swoje kompetencje zawodowe, poznając lokalny rynek pracy, wchodząc w życie zawodowe.
Uczniowie wzięli udział w następujących zajęciach dodatkowych oraz szkoleniach:
- Indywidualne doradztwo zawodowe - 100 uczniów
- Warsztaty grupowe z elementami zielonych kompetencji - 100 uczniów
- Zajęcia wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego
- Zajęcia rozwijające kompetencje językowe z języka angielskiego i niemieckiego
- Szkolenie ,,Projektowanie grafiki komputerowej"- 31 uczniów
- Szkolenie ,,Tworzenie witryn internetowych"- 24 uczniów
- Szkolenie ,,Zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem CRM"- 75 uczniów
Nasi nauczyciele także wzięli udział w licznych szkoleniach podnosząc swoje kompetencje zawodowe oraz przyczyniając się w ten sposób do podniesienia jakości pracy szkoły.
- Szkolenia ,,Budowanie wizerunku pracodawcy (employerbranding)" 4 nauczycieli
- Szkolenie ,,Zarządzanie konfliktami w organizacji"- 3 nauczycieli
- Szkolenia ,,Prowadzenie treningu negocjacji" 3 nauczycieli
- Doradztwo zawodowe - szkolenie z wykorzystaniem rozwiązań z doradztwa wypracowanych w POWER - 22 nauczycieli
- Warsztaty grupowe z elementami zielonych kompetencji - 22 nauczycieli
- Szkolenie: Planowanie i prowadzenie działań komunikacyjnych w sytuacjach kryzysu wizerunkowego - 3 nauczycieli
- Szkolenie: Wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych TIK w kształceniu - 1 nauczyciel
Projekt „Pierwszy krok” był ważnym przedsięwzięciem, które przyczyniło się do rozwoju kompetencji zawodowych, cyfrowych i społecznych uczniów oraz podniesienia kwalifikacji kadry pedagogicznej. Dzięki zaangażowaniu uczestników, nauczycieli, pracodawców oraz partnerów projektu udało się zrealizować założone cele i stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki oraz skutecznego przygotowania młodzieży do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom w realizację projektu za współpracę, wsparcie oraz aktywny udział. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza, rozwinięte umiejętności i cenne doświadczenia staną się dla uczestników wartościowym kapitałem, który zaowocuje w dalszej edukacji, życiu zawodowym oraz osobistym.
![]() ![]() |
W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj Klauzula RODO |
















