Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Zakończenie projektu „Pierwszy krok”

.

    W szkole realizowany był przez dwa lata od 01.02.2024 do 30.06.2026 projekt unijny pn. „Pierwszy krok” czyli cyfrowe rozwiązania w kształceniu zawodowym uczniów Powiatu Bolesławieckiego.       W projekcie wzięło udział 100 uczniów technikum oraz 22 nauczycieli. Szkoła została doposażona w 32 nowoczesne laptopy, które służą w realizacji kształcenia zawodowego naszych uczniów. Ponadto 50 uczniów zrealizowało wakacyjne staże zawodowe, podnosząc w ten sposób swoje kompetencje zawodowe, poznając lokalny rynek pracy, wchodząc w życie zawodowe.
 
Uczniowie wzięli udział w następujących zajęciach dodatkowych oraz szkoleniach:
-  Indywidualne doradztwo zawodowe - 100 uczniów
-  Warsztaty grupowe z elementami zielonych kompetencji    - 100 uczniów
-  Zajęcia wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego
-  Zajęcia rozwijające kompetencje językowe z języka  angielskiego i niemieckiego
-  Szkolenie ,,Projektowanie grafiki komputerowej"- 31 uczniów              
-  Szkolenie ,,Tworzenie witryn internetowych"- 24 uczniów
- Szkolenie ,,Zarządzanie relacjami z klientem z wykorzystaniem CRM"- 75 uczniów
 
Nasi nauczyciele także wzięli udział w licznych szkoleniach podnosząc swoje kompetencje zawodowe oraz przyczyniając się w ten sposób do podniesienia jakości pracy szkoły.
-  Szkolenia ,,Budowanie wizerunku pracodawcy (employerbranding)" 4 nauczycieli
-  Szkolenie ,,Zarządzanie konfliktami w organizacji"- 3 nauczycieli
-  Szkolenia ,,Prowadzenie treningu negocjacji"   3 nauczycieli
-  Doradztwo zawodowe  - szkolenie z wykorzystaniem rozwiązań z doradztwa wypracowanych w POWER - 22 nauczycieli
-  Warsztaty grupowe z elementami zielonych kompetencji  - 22 nauczycieli
-  Szkolenie: Planowanie i prowadzenie działań komunikacyjnych w sytuacjach kryzysu wizerunkowego - 3 nauczycieli
- Szkolenie: Wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych TIK w kształceniu - 1 nauczyciel
 
 
 
      Projekt „Pierwszy krok” był ważnym przedsięwzięciem, które przyczyniło się do rozwoju kompetencji zawodowych, cyfrowych i społecznych uczniów oraz podniesienia kwalifikacji kadry pedagogicznej. Dzięki zaangażowaniu uczestników, nauczycieli, pracodawców oraz partnerów projektu udało się zrealizować założone cele i stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki oraz skutecznego przygotowania młodzieży do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom w realizację projektu za współpracę, wsparcie oraz aktywny udział. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza, rozwinięte umiejętności i cenne doświadczenia staną się dla uczestników wartościowym kapitałem, który zaowocuje w dalszej edukacji, życiu zawodowym oraz osobistym.
 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      Razem łatwiej